KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11922118
*
nr 1192 2118
Eva Grytt
(f. 1946), Sverige
Etsning, EA-upplaga, Etat II, bladets mått: 49x42 cm
Eva Grytt, svensk bildkonstnär född 1946.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2018
kl 18:01:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/6 20:15:08
1
350 kr
30/6 20:34:06
2
350 kr
30/6 20:34:07
1
350 kr (Budbetjänt)
30/6 20:35:05
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga etat ii etsning etsningar eva grytt grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02
*
Eva Grytt
Eva Grytt, svensk bildkonstnär född 1946.
Läs om budbetjänten
nr 1192 2118
Eva Grytt
(f. 1946), Sverige
Etsning, EA-upplaga, Etat II, bladets mått: 49x42 cm
Eva Grytt, svensk bildkonstnär född 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/6 20:15:08 | 1 | 350 kr |
30/6 20:34:06 | 2 | 350 kr |
30/6 20:34:07 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
30/6 20:35:05 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga etat ii etsning etsningar eva grytt grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40 -
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02